knihovna se stoly, nikami a podiem

Knihovna, studovna, relaxační zóna. Vše v jedné místnosti

Přestavět dvě učebny a z nich vytvořit jednotný prostor pro knihovnu, relaxační zónu a studovnu. Paní ředitelka ze základní školy Nováky nás zrovna dvakrát nešetřila. Náš první projekt pro tuto školu a hned takhle nelehký projekt. A jak jsme si poradili? 

Jak to začalo…

Paní ředitelce se líbily naše  návrhy a realizace interiérů škol . A tak se rozhodla nás oslovit a vložit v nás svou důvěru, čehož jsme si velice vážili a věřili, že paní ředitelku nezklameme… Od samého začátku se jednalo o velmi příjemnou spolupráci. Již od první návštěvy školy, kdy jsme s kolegou projektantem přišli třídy zaměřit, jsme se cítili vítáni. Natěšení na nový projekt jsme prostor oddělený příčkou zaměřili a do kanceláře si odvezli detailní zadání projektu. 

Hlavně efektivně!

Prostor pro náš projekt byl poměrně dost malý. Proto jsme využili starou niku ve stěně, díky čemuž se nám povedlo omezit stavební úpravy na minimum . Ale hlavně se nám do prostoru díky tomu podařilo zakomponovat  vestavěnou sestavu skládající se z nik a knihovních regálů s relaxačními lavičkami , která zabrala minimum místa.

V zadní části prostoru jsme vytvořili  polyfunkční pódium. To bude sloužit při různých kulturních akcích, ale také ho budou využívat žáci k sezení. 

 

Je to běh na dlouhou trať

 Zpracováním návrhu to zdaleka nekončí, ale spíše začíná. Následuje výběr materiálů, zpracování výkresů, objednání materiálů, zpracování podkladů pro stavbu, koordinace dílčích částí projektu se stavbou…Po dokončení stavebních úprav kontrolní zaměření prostor, dodání podkladů pro výrobu, výroba… Nakonec montáž a jsme v cíli! 

Radost pro všechny 

Podívejte se na proměnu původního prostoru v příjemné místo pro studium a odpočinek. My jsme touto  proměnou interiéru  nadšeni! Co na ni říkáte vy? Škola bude nyní dle svých možností doplňovat  nábytek a interiérové prvky . Vážíme si příležitosti účastnit se tak krásného projektu, a děkujeme zejména paní ředitelce za přátelské jednání. 

Takhle vypadaly třídy, které jsme měli za úkol přestavět:

A takhle vypadá výsledek:

Chtěli byste vědět, jak je škola s proměnou spokojená? Přečtěte si referenci ředitelky školy. 

Autor: Pavlína Sobolová (na motivy Dominiky Gabrielové) 

Další články