moderní výtvarná učebna

MY DVA a čas i sluncem jdem i nečasem 

Nesmrtelný hit Yvetty Simonové a Milana Chladila My dva a Čas. Znáte někoho, kdo ho nezná? Když vynecháme ty nejmladší, troufám si říct, že takových bude poměrně málo. Proto když si z ní vypůjčím pár veršů, abych popsala pohyb společnosti MY DVA po časové ose, všichni pochopí, co tím myslím.

My dva a čas i sluncem jdem i nečasem.
My dva a čas jdem sem a tam a tam a sem. 

MY DVA a čas jsme písničkáři toulaví…

Nebo jsme toulaví podnikatelé? Asi spíš. Bratři Miroslav a Pavel Pszczólkovi, zakladatelé společnosti, pochází ze západočeského města Tachov. Tam také již v roce 1995 založili společnost MY DVA, která provozovala papírnictví. Postupně se společnost rozšířila do Plzně, Praha, Brna a Bratislavy. Zaměření společnosti se postupně posouvalo z papírnictví, až do dnešní podoby, tedy do  komplexních služeb a servisu v oblasti zařizování interiérů – projekční činnosti, výroby nábytku, až po finální realizaci. 

Proč MY DVA? Je to kvůli bratrům?

 Také, ale nejen kvůli bratrům… Je za tím hlavně filozofie společnosti postavená na lidech a hodnotách. Jakožto  rodinná firma  MY DVA staví svůj business na vztazích. Se svými zákazníky, zaměstnanci, a také se svými dodavateli. Protože pokud jsou DVA ve vzájemném, dobře fungujícím vztahu, jsou více než jen součet 1 + 1.  

MY DVA už víme, kam plout… 

 My dva a čas jdem stále tou svou pěšinou.
My dva a čas už dohodnem se většinou. 

Vždyť víme, kam plout, a stříbrnej proud, co nás hnal, něco dal, něco vzal. 

V průběhu času se zaměření společnosti MY DVA vyvíjelo a postupně měnilo, někdy více bouřlivě a někdy méně. První posun nastal od zmíněného papírnictví ke  kovovému nábytku  (šatní skříňky, dílenský nábytek apod.). Poté se portfolio rozrostlo o  kancelářský nábytek . Nejprve pouze obchodně, později však společnost MY DVA vyzrála a začala vyrábět vlastní nábytkové řady. Poté se přidala  atypická výroba, projektování a navrhování interiérů na míru .

Píseň My dva čas, zpívá Yvetta Simonová a Milan Chladil 

Zdroj: Youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=0phB3UH8BGo&list=RD0phB3UH8BGo&start_radio=1) 

 Autor: Pavlína Sobolová 

Další články