škola zličín

MY DVA a interiér základní školy na Zličíně od A až po Z…

Je léto 2020. MY DVA vyrábíme a dodáváme interiér do základní školy na Zličíně. Několik týdnů instalujeme nábytek do 56 místností ve 4 patrech. Výsledkem je nový školní interiér plný nejmodernějších technologií s důrazem na odborné učebny a multifunkční výuku.

Pohodlně se usaďte, prohlídka začíná. Společně nahlédneme do několika učeben a místností, které jsme pro školu zařídili.

Moderní JAZYKOVÁ LABORATOŘ. Jak na to?

Hnízda pro 4 žáky umožňují práci ve skupinách. Pracovní stanice s elektrickými výsuvy ovládá učitel na dálku. Žáci přes software pro výuku cizích jazyků a sluchátka s mikrofonem komunikují s vyučujícím.

Vzdušná, univerzální a flexibilní POČÍTAČOVÁ UČEBNA

Pro žáky jsme vybavili pohodlná ergonomická pracoviště s výškově stavitelnými stoly a židlemi. Na stolech jsou monitory a klávesnice. Ale… Kde jsou počítače? Učebna je bez počítačů pouze zdánlivě. Počítače All In One jsou totiž součástí monitoru. Díky skrytému vedení kabelů je interiér naprosto čistý a interaktivní tabule přispívá k maximální efektivitě výuky.

UČEBNA PŘÍRODNÍCH VĚD od A až po Z

Při výuce biologie, fyziky a chemie učitel předvádí pokusy na demonstračním stole. Ten má zabudovaný keramický dřez s laboratorní baterií, elektřinu a vyvedený plyn. Pokusy provádí také žáci.  Žákovské lavice jsou proto opatřené uzamykatelnou schránkou s elektro panelem. Na žákovských tabletech žáci sledují měření prováděné speciálními měřícími nástroji.

Děti rozvíjí svou tvořivost a logické myšlení v UČEBNĚ ROBOTIKY

Pomocí počítače a stavebnic si žáci mohou sestavit vlastního robota, kterého si naprogramují a následně ovládají dálkovým ovládáním. Na to mají k dispozici herní pole. Dílenské stoly, kterými jsme vybavili učebnu robotiky, jsou vhodné pro samostatnou práci i práci ve skupinkách.

učebna s dílenským stolem

Učebna VÝTVYRENÉ VÝCHOVY. Pohodlí a odolné materiály

Inspirace a kreativita jdou ruku v ruce s individualitou. Někomu vyhovuje více malování v sedě, někomu ve stoje… A proto jsme učebnu výtvarné výchovy vybavili zvýšenými stoly s barovými židličkami. Stoly s kompaktními deskami se snadno udržují a snesou vysokou zátěž. Při výuce učitel využívá vizualizér, který, který snímá plochu demonstračního stolu a obraz přenáší na tabuli.

stavebnice na stolech

Pokaždé jiná KMENOVÁ UČEBNA

Lavice jsou pro jednoho žáka. Mají zaoblený tvar, dají se snadno přemisťovat a sestavovat do různých kompozic. Učitel si tak může přizpůsobit třídu konkrétním potřebám výuky. Učebna je vybavena herním koutem se sedacími polštářky a mobilními knihovnami.

Víc než jen KNIHOVNA

Prostor knihovny, který je vzdušný a otevřený, doslova vybízí k četbě, studiu nebo konzultaci. Mám chuť si přečíst knihu? Mohu si ji vybrat z regálu nebo mobilní skříňky (tzv. book tower), pohodlně se usadit na měkký sedací polštář a pustit se do čtení. Do knihovny jsme umístili i mobilní lavice v různých oblých tvarech. Dají se sestavit do vlny, kruhu či jiného tvaru vhodného pro výuku skupinek žáků.

Smyslů plná JÍDELNA

Jíme všemi smysly. Při jídle bychom se měli cítit příjemně pro dobré trávení. Ve vzdušném, prosvětleném prostoru jídelny ZŠ Zličín bylo vytvořit takové podmínky poměrně snadné.  Jídelnu jsme vybavili jídelními stoly s bílými deskami a plastovými židličkami, se kterými dokážou snadno manipulovat i ti nejmenší.

stoly a židle ve školní jídelně ZŠ Zličín

Internetové stránky ZŠ a MŠ Praha 5 – Zličín, Míšovická 513/12

Autor: Pavlína Sobolová

Další články