smile nábytek

Uklidňující barvy, pohodlný nábytek a zábava pro děti. Ideální prostředí pro výslechy!

Všichni známe výslechové místnosti z detektivních filmů a televizních seriálů. Většinou se nejedná o příliš útulně zařízený interiér, ale o striktně funkční interiér. Pojďte si s námi tuto přímočarou představu trochu poopravit… MY DVA jsme se v loňském roce podíleli na interiéru výslechové místnosti, která je uzpůsobena zcela jiným vyslýchaným, než jsou kriminálníci. Okresní soud v Tachově v roce 2019 zřídil speciální výslechovou místnost pro děti, handicapované osoby a seniory.

Útulný nábytek, barvy a hračky

„Platí pravidla pro výslech zvlášť zranitelných obětí, že by se v prostředí, kde jsou vyslýchány, měly cítit příjemně.“ Celou realizaci jsme podřídili těmto slovům předsedkyně soudu Michaely Řezníčkové. Pohodlný sedací nábytek, uklidňující barvy a speciální nábytek s dětskými motivy a herními prvky. To vše musela harmonicky skloubit ve svém návrhu autorka konečné podoby interiéru výslechové místnosti Pavlína Fialová.

Druhý pokus se nedává

Další velmi důležitý prostor se nachází v přízemí tachovského soudu hned vedle výslechové místnosti. Jedná se o monitorovací místnost. Výslech dětí a dalších zranitelných osob je totiž možné provést pouze jednou, proto musí být spolehlivě zvukově i obrazově nahráván. Měli jsme tu čest, že jsme mohli přispět i k dodávce technologií pro tyto citlivé záznamy.

Je jediná, ale snad ne poslední

Předsedkyně soudu Michaela Řezníčková v rozhovoru pro Tachovský deník uvedla, že výslechová místnost v tachovském soudu je jediná v České republice, která je uzpůsobena pro děti i seniory současně. My si naopak přejeme, aby dlouho jedinou nezůstala…

Autor: Pavlína Sobolová

Další články